Satılık Kiralık

ŞİLE MERKEZ SATILIK VİLLA ULTRALUKS HAVUZLU 635 M2 KÖŞE ARSADA

Konut > Satılık > Villa

280 m2 Oda Sayısı : 4+1 Kat : VİLLA TİPİ Binadaki Kat : 3 Bina Yaşı : 2

Açıklama

ÖZKAN GAYRİMENKUL ŞİLE SATILIK VİLLA. 

VİLLA ŞİLE MERKEZ ÇAVUŞ MAHALLESİNDE YER ALMAKTADIR. 

 635 m2 Köşe arsaya kurulu, tapulu-iskanlı, 3 katlı, müstakil havuzlu, Şile’deki tüm villardan farklı mimarideki Akıllı Ev Sistemi ile donatılmış, ferah, her cepheden güneş alan, salon galeri boşluğu sayesidne tavan yüksekliği 6 metreyi bulan,yerden ısıtmalı özel tasarım villamızın özellikleri:

Villamız 3 katlı, 100 m2 taban oturma alanına sahip net 250 m2 genişliğindedir. 4 yatak odası, 1 çamaşır - ütü odası, 1 giyinme odası, 1 sistem-kombi odası, 1 depo-kiler odası, 3 banyo-wc, ve geniş salon mutfak alanından oluşmaktadır. Salon tavan yüksekliği 6 metredir.

Evin üst yapısında 1. Sınıf elite malzemeler ve ürünler kullanılmıştır. Üst yapıdan daha önemli altyapıya ait tüm uygulamaların listesi ve fotoğrafları alıcı ile paylaşılacaktır. Temelden çatıyaya, izolasyondan drenaj sistemine kadar yıllarca güvenle ve sağlıkla oturacağınız uygulamalar yapılmıştır.

 

HAVUZ

8x4 = 32m2 taşırmalı, şelaleli ve filtreli, mekanik cihazları kurulmuş, aktif olarak kullanılan havuz bulunmaktadır..Havuz üzerinde koruma ve temiz kalması amacıyla POOL OFFICE marka otomatik panjur sistemi bulunmaktadır. Havuz denge deposu ve mekanik oda kapakları özel tasarımdır.mekanik odada su basmasına karşı drenaj pompası ve alarm sistemi mevcuttur.

 

BAHÇE

Villamız geniş bahçe alanına sahiptir.35 m2 havuz, 350 m2 çim alanı, 50m2 bazalt döşenmiş giriş otopark alanı, 25 m2 veranda alanı ve 3 m2 ahşap klube alanından oluşmaktadır.

Bahçede 120 ye yakın leydandi, 20 adet limon selvi, 4 adet ihtal mavi ladin, çok sayıda taflan, pitos ve çeşitli bitkiler vardır. Peyzaj, 7 sulama bölgesine ayrılmış, otomatik sulama sistemi kurulmuştır.Sulama sistemi internet üzerinden kontrol edilebilmektedir.

Bahçede ardiye olarak kullanılması amacıyla şıngıl çatılı çam ağacından ahşap kulübe bulunmaktadır. Klubede fiber internet altyapısı, güvenlik kamera altyapısı, ve jeneratör altyapısı bulunmaktadır.

Bahçe kapısında ve bahçe giriş bölümünde demir kaskas üzerine iroko ahşap uygulanmıştır. Bahçe kapısı akıllı ev sistemine bağlanmıştır ve uzaktan kumandalı NICE marka kapı motoru bulunmaktadır.

Bahçe duvarları perde beton üzeri demir jaluzi korkuluktan oluşmaktadır. İç ve dış duvarlarında beton taş kaplama uygulaması mevcuttur. Tüm bahçe ve peyzaj aydınlatmaları akıllı ev sistemine bağlanmıştır

Bahçede otantik çeşme, duş bölümü ve barbekü alanı bulunmaktadır.

DIŞ CEPHE:

Dış cephede daha sonradan bakım gerekmemesi için kaba sıva üzerine yüksek yoğunluklu taş yünü, yağmur ve nem bariyeri olarak tyvek uygulaması, ve mekanik seramik – kompozit cephe uygulaması yapılmıştır.Dış cephenin hiçbiyerine boya kullanılmamıştır.

Evin tüm camları 2 hava boşluklu 3 camlı ISICAM K Serisi dir. Oda camları ve verandaya çıkış camları yere kadar GU marka sürme sistem, sürme sineklik ve tüm pencerelerde otomatik panjur sistemi vardır.

Veranda da Climatonik Pergole sistemi vardır. Elektrikli, kumandalı italyan Sergo Ferrari marka zip perdeler ile rüzgar ve güneş ışığı geçirmemektedir

 

İÇ

İç cephe antibakteriyel özellikli JOTUN marka boya ve macun uygulanmıştır. Salon tavan yüksekliği 6 metredir. Dağ evi havası yaratmak amacıyla tavan ve çeşitli duvarlar meşe ahşap kaplama ve mertek kütük uygulaması yapılmıştır.

Üst kata çıkış merdiveni özel tasarım çelik, basamaklar led aydınlatmalı meşedir.Banyo bataryaları ECA marka, Duş sistemi Hans Grohe Markadır

Mutfak dolapları lake, mutfak tezgahı DEKTON Porselen tezgahtır.Tüm makenizmalar Blum markadır .. Evin tüm kapıları, banyo dolapları, merdiven altı ardiye bölümü, portmanto ve bodrum tv ünitesi lake boyadır. Banyo ve çamaşır odası tezgahları AKRİLİK tir.

Salonda 120 cm genişliğinde asansörlü, ısı odalı 6 menfezli şömine bulunmaktadır. Ayrıca el yapımı Old Wood Design marka ladin ağacından tv sehbası ve seperatör, üst katta kitaplık ve çalışma masası bulunmaktadır. Salon camlarında elektrikli ahşap jaluzi sistemi vardır. Salonda özel yapım avize mevcuttur

Siemens marka buzdolabı, bulaşık makinesi, vok gözlü 5 li setüstü ocak, 90lık aspiratör, fırın, mikrodalga fırın, çamaşır makinesi ve kurutma makinesi bulunmaktadır.Aspiratör bacası dışarı bağlantılıdır.

Sabit mobilyalar: Girişte panjur kapaklı lake portamnto ve ayakkabılık, salonda seperatörlü tv ünitesi, lake mutfak dolapları, salonda konsol-şaraplık, bodrum katında merdiven altı lake ardiye dolabı, çamaşır odası dolapları, bodrum katı yatak odası lake dolaplı tv ünitesi, üst kat yatak odası Lazzoni marka led aydınlatmalı yatak başı ve füme cam kapaklı led aydınlatmalı giyinme dolabı, banyo tezgahaltı dolapları ve boy dolapları, çamaşır odası dolapları

Villamız Rehau marka yerden ısıtma sistemi ile donatılmıştır. Her katta ayrı kollektör grubu mevcuttur istenen kat ayrı ayrı ısıtılabilir durumdadır. Bodrum katından 45kw lık BAYMAK kombi, sirkülasyon pompası ve denge kabı kurulu durumdadı rve güç olarak tüm banyolara ve mutfağa aynı anda sıcak su sağlamaktadır.Kombi sistemi akıllı ev bağlantısı yapılmıştır, uzaktan aç, kapa ve ısı ayarı yapılmaktadır. COSA marka Kablosuz oda termostatı bağlıdır.

Villamızda 8 Adet Hikvision IP kamera sistemi bulunmaktadır. 1 ay boyunca HD+ kayıt tutmaktadır. Villamızda güvenlik alarm sistemi kurulmuştır. Bahçe kapısı, klube kapısı dahil eve giriş yapılabilcek tüm kapı, pencere ve sürme sistemler manyetik kontaklarla donatılmıştır. Bodrum katta kombi odasında, çamaşır odasında ve banyo-wc de ve mutfakta su basma dedektörleri, kombi odasında,  çamaşır odasında ve mutfakta gaz ve duman dedektörleri mevcuttur.Tüm alarm sistemi 2 adet dış mekan siren ile tam güvenli hale getirilmiştir.

Villamızda 6 adet Samsung marka windfree klima bulunmaktadır. Güç değerlerini birebir karşılayacak dış üniteler kurulmuştur. Tüm klimalar aynı anda tam güçte soğutma-ısıtma yapabilmektedir.Bodrum kat Çamaşır-ütü odasında, giyinme odasında ve kiler odasında havalandırma sistemi mevcuttur.Dış motoru takılmış aktif olarak kullanılmaktadır.

Tüm ev ve bahçe 6 adet TP-Link access point ile kablosuz internet kapsama alanındadır. Evin içine kadar türk telekom fiber internet hattı çekilmiş ve 200 mbit hızında çalışır durumdadır.

Mutfak yer seramik 80x80 Vitra, bodrum kat yer seramiği 20x120 Vitra, tüm banyolar yer+duvar 80x80 Vitra, dış cephe 60x120 Kütahya Porselendir. Salon ve üst kat odalar belçika marka parke, süpürgelikle lakedir.

Tüm wclerde koku olmaması amacıyla çatıya kadar çıkan havalık sistemi kurulmuştur

Çatı katında evde kullanılan tüm malzemelerin yedekleri mevcuttur. Seramik, parke, taş vs.

Drenaj: temel altında, temel üstünde ve peyzaj çim alanında ayrı ayrı drenaj sistemi kurulmuş ve drenaj kuyusuna bağlanmıştır. ( video var ) Kuyudaki su belli seviyeye geldikçe pompa ile otomatik olarak parsel bacasına basılmaktadır. 

İzolasyon Bodrum kat tüm dış duvarları perde betondur.beton dökümü öncesi soğuk derz alarına band uygulaması yapılmıştır. ( video var ) Üzerine 5 kat sıvı izolasyon, köpük ve drenaj levhaları ile kaplanmıştır.( foto var ) Bodrum kat şap öncesi içerde: zeminde 50 cm, duvarda 50 cm genişliğinde  olmak üzere 3 kat negatif kristalize izolasyon ile kaplanmıştır. ( video var ) havuzda da aynı uygulama yapılmıştır. ( fotoğrafvar )

İzolasyon çatı: çatımız gizli dereye sahiptir. Tüm dere NET ÇATI firması tarafından küpeşte duvarından ilk çatı tuğlasına kadar 5 kat sürme izolasyon uygulanmıştır. ( video var ) KAYRA YALITIM tarafından Çatı katı ve portmanto alanı tavanı içerden 5 cm poliüretan köpük izolasyon ile kaplanmıştır. Sıcak çatı sağlanmıştır. ( KAYRA YALITIM ) ( video var )

Video